Dudak Kenarı Dolgu

19 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 1.505 kez okundu.

Yaş ilerlemesi ile beraber dudak ve genel olarak tüm ciltteki elastikiyet azalmaktadır. Bu şekilde kırışıklıkların arması da hız kazanmaktadır. Yaşlanma belirtilerinden en önemlilerinden biri olan dudak etrafı ve dış kenarlarında meydana gelen çöküklükler ve çizgiler ile mücadele edebilmek için dolgu ya da botoks gibi yöntemler kullanılabilmektedir. Her iki yöntemin de etki kapasitesinin oldukça üst seviyede olduğu görülmektedir.

Ağız kenarına dolgu yaptıranlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı zaman yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde azaldığı fark edilmektedir. Dolgunun uygulamasını yapacak olan kişilerden başlayarak uygulanacak olan mekanın seçilmesine kadar oldukça dikkatli hareket edilmelidir. Ancak bu şekilde sorunsuz bir sonuç elde edilmektedir.

Dolgu İşleminin Temel Unsurları Nelerdir?

Gülme çizgileri dolgu işlemleri ile alakalı olarak her kişinin kesinlikle bilmesi ve göz atması gereken detayların başında şu nitelikler gelmektedir;

  • Dolgu maddeleri geçici ve yarı geçici olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yarı geçici olanların kullanılması durumunda etki 24 aya kadar kendini gösterebilmektedir.
  • Dolgu maddelerinin kullanılması sırasında gerekli olan alerji testlerinin yapılması ve sağlık onaylarının alınması şart koşulmuştur. Aksi takdirde immün sistem vücuda yabancı bir madde girdiğini fark ederek bu maddenin bulunduğu bölgeye atak gerçekleştirebilmektedir. Bunların engellenmesi için hem alerji hem de dermatolojik uyumluluk konusunda gerekli olan önlemlerin alınması gerekmektedir.
  • Dolgu uygulamasının yapıldığı gün güneşe çıkmaktan kaçınılmalıdır. Bunun dışında ciltte meydana gelebilecek kızarıklıklara ve şişliklere karşı kullanılması gereken uyum sağlamayı kolaylaştıran takviyeler de doktor tavsiyesine uygun şekilde kullanılmaya devam edilmelidir.

Dolgu Maddesi: Genellikle dolgu türü olarak HA kullanılmaktadır. Bu karışımın içerisinde cildin yenilenme hızını artıran farklı karışımlar da eklenmektedir. Bu karışımların etkisi ile cildin yenilenme seviyesi ve ağız kenarında meydana gelen kırışıklıkların yapısında hafiflemelerin meydana geleceği de ek olarak belirtilmelidir. Dolgu süreci ile akalı olarak dikkate alınması gereken temel hususlar bu biçimdedir. Uzman seçimi ve dolgu malzemesinin kalitesi konusunda da herhangi bir sorun söz konusu değilse kısa bir süre içerisinde yüksek verimli bir şekilde işlemler tamamlanabilir. Burun kenarı dolgusu yaptıranlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı zaman cilt yapılarında hiçbir tahriş meydana gelmeden yüzlerinin yeni ve çok daha genç bir forma kavuştuğu belirtilmelidir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git