Doğum Sonrası Kilolardan Kurtulmanın Yolları

10 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 3.585 kez okundu.

Hamilelik döneminde alınan kilolardan kurtulmak her kadının arzusudur. Hamilelik kilolarından kurtulmak sanıldığı kadar da zor değildir. Birkaç konuya dikkat etmek ve sporu hayatınıza dahil etmek tüm fazla kilolarınızdan kurtulmak için yeterli olmaktadır.

Kiloları Hayatınızdan Çıkarın

Hamilelik her anne için keyifli bir o kadar da zorlu geçen bir süredir. Doğuma kadar geçen süre zarfından bebeğinizi iyi beslemek için yediğiniz yiyeceklerin miktarını arttırabilmektesiniz.

Kendine dikkat eden ve sağlıklı beslenen hanımlarda hamilelik döneminde kilo alır, kilo almayı çok umursamayıp beslenmesine dikkat etmeyen hanımlarda… Bu süreçte kilo almak kaçınılmazdır.

Doğum sonrasında ise alınan kilolardan kurtulmak için biran önce harekete geçmelisiniz hem bebeğinize zaman içinde ayak uydurmak hem de eski formuna kavuşmak için.

Emzirmek; Bebenizin gelişimi ve kilo vermeniz için yapmanız gereken en önemli davranışlardan biridir emzirme. Anne sütünün faydaları her ortamda paylaşılmaktadır. En az 6 ay en fazla 2 yıl süreyle bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü verilmesi konusunda çocuk gelişim uzmanları açıklama yapmaktadırlar.

Kilo verme konusunda da emzirmenin etkili olduğunu söylemeliyiz. Metabolizma hızının düşündüğünüzün çok üstüne çıkmaktadır. Bu nedenle de emzirmek size hızla kilo kaybettirecektir.

Spor yapın; Doğum sonrasında spor yapmaya başlayın. Normal doğum yapan annelerin günlük yaşamlarına devam etmeleri daha kısa sürebilirken sezaryan doğum yapan hanımların doktor bilgisinde spor başlamaları tavsiye edilir. Günlük egzersizleri yaparak da vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin; Kilo vermenin en önemli kurallarından biridir sağlıklı ve dengeli beslenme. Doğum sonrası özellikle emzirme sürecinde süt yapması için tatlı ve şekerli besinlerin tüketilmesi yerine bol su içilmesi tavsiye edilir. Su günlük süt üretiminizi arttıracak vücudunuzun dengesini de koruyacaktır.

beslenme konusunda alışkanlıklarınızı değiştirmeli bebeğinize örnek olmak ve kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmak iç.in doğal besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git