Doğru Nefes İle Sağlıklı Vücut

4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 5.380 kez okundu.

Vücudumuz yaşamımızı sürdürebilmemiz için en temel etkendir. Eğer her hangi bir hastalığa yakalanır ve sağlığını kaybederse hayatınız da sona erebilir. Bu yüzden sağlığınızı korumak için elinizden geleni yapmalısınız. Bunlardan biri beslenme, biri spor ve nefes almadır. Eğer nefes alamazsanız ve yemek yiyemezseniz vücudunuz farklı sürelerde iflas eder. Bu yüzden beslenmek ve nefes almak oldukça önemli unsurlar. Yanlış nefes alma işlemi hem sağlıksız bir vücuda neden olurken hem de ruh sağlığını negatif etkileyebiliyor. Doğru nefes teknikleri ile sağlıklı kalmayı sağlayabilirsiniz. Spor yapmanın da vücuda çok etkisi olduğu çoğumuz tarafından bilinen bir durumdur. Vücut sağlığımızı korumakta biraz bizim ellerimiz de.

Doğru Nefes Alma Teknikleri

  • İlk olarak nefes alırken diyaframdan nefes almayı öğrenmeniz gerekir. Diyafram şişmeden alınan nefesler doktorlar tarafından sağlıksız olarak nitelendiriliyor.
  • Sağlıklı nefesin sırlarından biri de burundan nefes almaktır. Burundan nefes almak hava da bulunan mikropların burun kılları tarafından tutulmasını sağladığı için iç organlarınızın mikrop kapması da engellenebiliyor.
  • Nefes alma teknikleri ise hem kadınlarda hem de erkeklerde aynı şekilde yapılmaktadır. Nefes almak sadece vücut sağlığını değil ruh sağlığınızı da düzenler. Bu yüzden eğer bir sınava girecekseniz ya da iş görüşmesi gibi önemli bir yere gidecekseniz doğru nefes alma işlemlerini uygulayarak daha stressiz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git