Cilt Kuruluğunda Kış Mevsimi Yapılması Gerekenler Nelerdir

15 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.211 kez okundu.

Görünümümüzün ve sağlığımızın en önemli parçası olan cildimiz elbette çok narindir. Dış etkenlerden çabuk etkilenir ve görünüme bunu yansıtır. Özellikle yüzümüz. Bedenimizin en belirgin ve ilk fark edilen yeri olarak, cildimizin bize en çok şeyi anlattığı yerdir.

Yüzümüz yaşamımızın resmi gibidir. Sağlığımız ve sağlıklı olmadığımız buradan anlaşılabilir. Bu resme her baktığımızda iyi hissetmek isteriz. Bunun için de cilt bakımı önemlidir. Cilt kuruluğu özellikle kuş aylarında ekstra bakım gerektiren bir durumdur.

Cildiniz tanımak her şeyden önce bakım yapmak için en önemli başlangıçtır. Her cildin kendine has özellikleri vardır. Cildinizin türünü öğrenmek ve buna göre yöntemler geliştirmek sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

 Kuru Ve Yağlı Ciltler İçin Cilt Kuruluğu Bakımı

Kuru ciltlerin en tipik özelliği,  gözeneklerinin küçük olmasıdır. . Kuru cilt ince bir üst deriye sahiptir. Yağ salgısı normalin altında olduğundan görünümü mattır. Nem oranı çok düşük cilt daima gergindir. Daha az gözenek olan bölgelerde çatlayan alanlar bulunabilir. Yanaklardaki deri ise incedir. Kuru ciltlerde cilt kuruluğu problemi daha çok olacağından nemlendirme çok daha fazla olmalıdır.

 Normal Ve Karma Ciltler İçin Cilt Kuruluğu Bakımı

Normal cilt tipinde gözenekler ortalama büyüklüktedir.  Burun ve çenede daha çok gözenek olabilir. Normal cilt tipleri için de soğuktan koruyucu kremler tavsiye edilir.Karma cilt tipi en sık rastlanan cilt tipidir. Bu cilt tipinde denge çabuk bozulabilir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git