Cilt Bakımı: Yaşamımızda Cildimizin Yeri

13 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.152 kez okundu.

Cildimiz bizim koruyucu meleğimizdir. Bizi kaplayan ve dış etkenlerden ilk olarak etkilenen cildimizdir. Bu yüzden bizler için çok önemlidir. İlk belirtileri her zaman cildimizde görürüz soğuktan ya da sıcaktan ilk etkilenen cildimizdir. Yaşlanma belirtileri ilk cildimizde görülür. Yorgunluk ilk cildimizde belirir. Her hangi bir şeye alerjimiz olduğunda ilk cildimizde fark edilir. Cildimiz bedenimiz doğal giysisidir. Bu giysiyi özenli kullanmalı ve ona iyi bakmalıyız. Cilt bakımında cilt türleri ve özellikleri önemli bir yer tutar.

Görünümümüzün ve sağlığımızın en önemli parçası olan cildimiz elbette çok narindir. Dış etkenlerden çabuk etkilenir ve görünüme bunu yansıtır. Özellikle yüzümüz. Bedenimizin en belirgin ve ilk fark edilen yeri olarak, cildimizin bize en çok şeyi anlattığı yerdir. Yüzümüz yaşamımızın resmi gibidir. Sağlığımız ve sağlıklı olmadığımız buradan anlaşılabilir. Bu resme her baktığımızda iyi hissetmek isteriz. Bunun için de cilt bakımı önemlidir.

Cildiniz Tanıyın Ve Ona Bakın

Cildiniz tanımak her şeyden önce bakım yapmak için en önemli başlangıçtır. Her cildin kendine has özellikleri vardır. Cilt türünü belirlemek için, cilt yapısı ve nem durumu, gözenek durumunu, yağ oranını, cilt bozuklulukları gibi kıstasları değerlendirmek gerekir. Cildinizin türünü öğrenmek ve buna göre yöntemler geliştirmek sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildiniz tanımak için belli başlı türleri tanımalısınız.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git