Cildi Yenilemek İçin Doğal Kürler

26 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 2.600 kez okundu.

Cildi Yenilemek İçin Doğal Kürler

  1. Sütlü Domates Maskesi

E vitamini açısından zengin olan domates ve süt içerisindeki laktik asit ölü cilt hücrelerini temizler ve daha püzüzsüz bir cilt hücresini devreder. Hazırlanışı; Kabukları soyulmuş en fazla 2 dometez ve yarım bardak süt ile karıştırarak cildinize, çok kalın olmayacak şekilde sürünüz. 20 – 25 dakika bekledikten sonra ılık su ile maskeyi yüzünüzden çıkartabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kez uygular iseniz, sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.

  1. Bal, Süt Ve Muz Maskesi

Bu karışım uygulanan ciltte ciddi anlamda parlaklık sağlar, cildi doğal yollar ile yeniler ve ph dengesini saplar. Genişlemiş gözeneklerin küçülmesini sağlar. Hazırlanışı; Bir adet muzu ezerek içerisine içerisine sadece 1 yemek kaşığı kadar süt ve bal ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürerek 15 dakika bekletiniz. Yüzümüzde hemen bir gerilme hissedeceksiniz. Antiseptik özelliğinden dolayı bu kür, kısa sürede etkili olacaktır. Daha sonra ılık suyla temizleyin. Bu kürü düzenli olarak haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

  1. Yumurta Akı ve Süt Maskesi

Akı ayrılmış yumurtanın içerisine 1 yemek kaşığı kadar süt eklenir. 1 dakika boyunca karıştırılır. Köpürme yapan kürümüz hazır demektir. Daha sonra yüzümüze uygulayarak 10 dakida bekletiniz. Daha sonra soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Bu kürü haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz. Bu maske kürü ciltte oluşan sivilce ve tarişlere de iyi gelecektir.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git