Cansız Saçları Parlak Gösteren Kürler

9 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 4.213 kez okundu.

Kuru ve cansız görünen saçların birçok sebebi olabilir. Beslenme programınızda yapılan değişikler, doğru şampuan ve doğru saç bakımıyla çok daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Dengeli ve düzenli beslenmek, demir, çinko, folik asit, B12, sebze ve meyve tüketmek, düzenli uyku ve stresten uzak durmak saç sağlığı için çok önemlidir.

Eğer saçlarınızın çok daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız düzenli beslenme ve vitaminlerin yanı sıra, Isırgan Otu Kürünü deneyebilirsiniz. 1 tutam ısırgan otunu, 750 ml kaynamakta olan suyun içerisine atarak, 4 dakika kısık ateşte pişirdikten sonra soğumaya bırakın ve süzün. Temiz saçınızı bu kürle yıkayın. Çok daha etkili olabilmesi için, saçlarınızı kürle yıkadıktan sonra 30 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.

Saçları Canlandıran Bitkisel Kürler

Yumurta saçları dakikalar içerisinde canlandıracak ve parlaklık kazandıracak en iyi doğal yollardan biridir. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı balı, yumuşak bir macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Elde edilen karışımı nemli saça ve saç derisine uygulayın. Bone taktıktan sonra 30 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.

Hindistan cevizi yağı, saçlara kökten uca uygulandığı zaman son derece olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Saçın tamamına uygulandıktan sonra bone takarak 30 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Saçların durumuna göre haftada 1 veya 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git