Boyun Ağrısına Nasıl Çözüm Bulunur?

1 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 4.403 kez okundu.

Bilgisayar başında geçirmiş olduğumuz zaman aralığı artış gösterdikçe bel ve boyun bölgemizde meydana gelen şikayetler de artmaktadır. Siz de bilgisayar üzerinden çalışıyorsanız ya da online dünyada zaman geçirmek çok hoşunuza gidiyorsa boyun sağlığınızı çoktan kaybetmiş olabilirsiniz.

Başınıza doğru vuran bir boyun ağrısı mı söz konusu? Hayat kaliteniz boyun ağrısından dolayı düşmeye mi başladı? Eğer durum buysa boyun fıtığı ya da boyun düzleşmesi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Özellikle boyun düzleşmesi günlük hayatınızı çok olumsuz bir şekilde etkiler. Neredeyse sabit olarak 5 dakika boyunca oturamaz bir hale bile gelebilir ve sürekli boynunuzu kütletme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sıkıntıları kendi kendinize kulaktan dolma bilgiler ile çözmemelisiniz.

Tedavi Konusunda Geçerli Olan Uyarılar

Özellikle kişiler boyun ağrısı çektikler zaman bu bölgeye sıcak kompres uygulamak isterler ve sıcaklığın bölgeyi rahatlatabileceğini düşünürler. Fıtığın ya da düzleşmenin cinsine göre sizi soğuğun mu sıcağın mı rahatlatabileceği durumu değişim göstermektedir.

Bu nedenle kendi kendinize bulduğunuz çözüm yollarını denememelisiniz. Doktora danıştığınız zaman sizi öncelikle film çektirmeye daha sonrasında da MR çektirmeye gönderecektir. Bu şekilde tanı koyulması da kolaylaşmaktadır. Tedavinin başlaması ise bunun akabinde karşınıza çıkacak olan adımdır. Kötü bir haber olarak boyun düzleşmesinde geçerli olan bir tedavi yöntemi olmadığını da hatırlatmalıyız. Kişiler ancak doktorların verdiği uyarıları dikkate alarak düzleşmenin ilerlemesini durdurabilir ve boyna yeniden esneklik kazandırmaya çalışabilir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git