Bombe Tatlısı Nasıl Yapılır?

15 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 4.522 kez okundu.

En kolay yapılabilen tatlılardan bir tanesi olan bombenin güzel yapılabilmesi için en çok dikkat edilmesi gereken şeyt çikolata ve hangi bisküvinin kullanıldığıdır. Tarifi aşağıda bulabilirsiniz.

Bombe Malzemeleri Nelerdir?

Tatlıyı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerin başında, nasıl bir bisküvi kullanacağınız geliyor. Eğer hanımeller veya tutku gibi bir bisküvi kullanmak isterseniz uygun olacaktır. Buna ek olarak eğer birkaç gündür kalan kekleriniz bulunuyorsa da bunlar için her türlü çikolatalı tatlıyı hazırlanabilecek biçimde aşağıdaki malzemeleri kullanabilirsiniz;

  • 1 paket çikolata sosu veya özel olarak satılan dökme çikolata tercih edilebilir.
  • 2 paket krem şanti
  • 3,5 – 4 bardak süt
  • İsteğe göre Hindistan cevizi
  • 2 paket özel bisküvi veya bekletilmiş ve ufalanmış kek

Bombenin Yapım Aşamaları

Tatlının yapılabilmesi için öncelikle krem şanti ve sütü çırpmanız gerekiyor. Sonrasında ise 2 bardak veya 3 bardak çikolata sosu ve süt karıştırıldıktan sonra pişirilerek soğuması içi dolaba konulmalıdır. Yarım bardak süt kaseye konulduktan sonra içerisine kek veya bisküvi parçalarını koyabilir ve krem şantiyle karıştırılır. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra aynı işlem tekrarlanarak tüm parçalar yumuşak bir hal alana dek yuvarlanır ve top haline getirilir. Krem şantiye bulandıktan sonra da üzerine tepsiye sırayla dizilerek çikolata sos dökülür ve her yerine bulaşması sağlanır. Böylelikle Bombe tatlısı yapılmış olacak ve birkaç saat dolapta bekletilerek yenmeye hazır hale getirilecektir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git