Bitkisel Tedavi Yöntemleri

25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.655 kez okundu.

Eğer ki saçlarınızdaki dökülme oranı bilinen doğal faktörlere bağlı değil ve tüm zamanlı ise başvurulan tedavi yöntemlerinden biri de bitkisel tedavidir.  Birçok uzman tarafından da onaylanmış bu tedavi türü genellikle bitkisel yağlardan oluşmaktadır. Günlük hayatta kullanılan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz tedavi yöntemlerine başvurulabilir.

Bu yöntemlerin başında badem yağı kullanımı geliyor. Badem Yağı, saçlarınızın dökülmesini engellerken aynı zamanda saçınızı besler ve güçlendirir. Hafta da iki kez saçınıza sürüp yıkayarak kullanılır. Kullanım sırasında saç diplerinize masaj yapmanız durumunda kan dolaşımı hızlanır ve saç dipleri güçlenir.

Zeytinyağı ve avokado yağı saç dökülmesini önleyecek diğer bitkisel yağlardandır. Saça sürülüp 2 saat bekletildikten sonra şampuan ile yıkayarak kullanılır. Bu iki yağ hem ayrı ayrı hem de karıştırılarak kullanılabilmektedir.

Eski bir yöntem olsa da saça kına yakmak dökülmeyi engelleyen bitkisel tedavi yöntemlerinden biri. Kına saç tellerinizi kalınlaştırıp güçlendirerek dökülmeyi azaltır.  İnce saç teline sahip kişilerde başvurulan ilk bitkisel tedavi yöntemi kına yakmaktır.  Zamanla kınanın içine ceviz kabuğu ve ya soğan kabuğu karıştırarak da kullanılmıştır. Bunun saçlardaki parlaklığı ce canlılığı arttırdığı görülür.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git