Bebeklerde Cilt Bakımı

9 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.525 kez okundu.

Tüm insanlarda cilt bakımının önemli bir yeri vardır. Gün içinde çeşitli tozlardan, güneş ışınlarından ya da kullanılan ürünlerden dolayı cilt problemleri oluşmaktadır. Bu problemleri tedavi etmek ve önlemek için çeşitli tedbirler alınır. Bu konuda bebeklerde cilt bakımı çok daha önemlidir. Çünkü bebeklerin cildi oldukça hassastır ve küçük etkilerden oldukça fazla etkilenmektedirler. Cilt problemlerinin oluşmasını önlemek için çeşitli ürünler kullanılmalı ve bazı kurallar dikkate alınmalıdır.

Neler Yapılmalı

  • Bebeklere uygulanacak cilt bakımı konusunda öncelikle hava koşulları dikkate alınmalıdır. Güneş ışınların dik açı ile geldiği öğle saatlerinde bebekleri dışarı çıkarmak doğru değildir. Çünkü bu zararlı ışınlar cilde zarar vermektedir. Dışarı çıkılacaksa da mutlaka 50 faktör korumalı güneş kremleri kullanılmalıdır.
  • Bebeklerin gelişimi çok hızlı olmaktadır. Tırnak gelişimi ve uzaması da aynı hızda gerçekleşir. Bebekler ellerini sürekli yüzüne götürerek cildinin çizilmesine sebep olabilir. Bu nedenle tırnak bakımına da özen gösterilmeli, bebeklerin tırnakları zamanında kesilmelidir.
  • Bebeklerin cilt yapısı hassas oluğundan uygun ürünler ile cildi nemlendirmek gerekir. Cilt kuruluğu istenen bir durum değildir.
  • Özellikle yaz aylarında bebeklerde pişik oluşumunu önlemek için bebek bezi seçimine dikkat edilmelidir. Pişik durumunda da çeşitli kremlere, pudralar kullanılmalıdır.
  • Bebeklere ne yedirdiğiniz de cilt salığı için oldukça önemlidir. Anne sütü bu konuda oldukça etkilidir. Hazır mamalardan ziyade bebekleri anne sütü ile beslemek cildin daha parlak, daha yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git