Bebekler İçin Egzersizler

28 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 4.407 kez okundu.

Hayatımızda egzersizin ve sporun yeri oldukça büyük. Ömrümüz boyunca vücut sağlığımızı korumak aynı zaman da hobi olarak yaptığımız egzersiz hareketleri bulunur. Bu hareketler birçok rahatsızlığın ve eklem problemlerinin tedavisi olarak kullanılabiliyor. Bebeklere yaptırılabilecek egzersizler ise sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olurken aynı zaman da esnek, sağlıklı bir vücuda sahip olması sağlanabilir. Bu yüzden bebeğiniz doğduktan belirli bir süre sonrasında küçük egzersizler yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bebeğinize egzersiz yaptırabilmeniz için doktoruna danışmanız ve yapmak istediğiniz egzersiz türlerini gösterip bilgi almanız gerekir.

Bebeklere Yaptırılabilecek Egzersiz Çeşitleri

  • İlk olarak bebeğinize egzersiz yaptırmanız için en az aylık olmasını bekleyiniz. Eğer daha erken egzersiz yaptırmaya başlarsanız kemikleri tam gelişmediği için kemik çıkması gibi problemler olabilir.
  • Bebeğinize ilk yaptıracağınız hareket kollarını dışa doğru açıp kendine doğru kapatmanızdır. Olabildiğince nazik bir şekilde bu hareketi 5 defa tekrarlayınız.
  • İkinci kol hareketi ise iki kolunu da kendi etrafını sarabilecek şekilde 5 defa sarıp açınız.
  • Bacakları için de bileklerinden tutarak göbeğine kıvırma hareketini 5 defa tekrarlayabilirsiniz. Bu hareketlerin sayılarını zaman geçtikçe azar azar artırabilirsiniz.
  • Bebeğinizin ellerinden kavrayıp onu ayağa kaldırıp tekrar yatırınız. Bu hareketi en fazla 4 defa yapınız. Bu hareketi kolayca yapabilmeniz için en az 4 aylık olması gerekir.
  • Bebek egzersizleri yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de bu hareketlerin nazik yapılması ve çocuğunuzun uysal olduğu bir dönemde yapılması gerekir.

 

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git