Ayva reçeli tarifi

6 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 6.837 kez okundu.

Yapımı en kolay reçellerden biri olan ayva reçeli evlerde pek bulunmayan bir reçeldir ancak şimdi sizlere verecek olduğumuz tariften sonra yapmaya daha fazla yelteneceğinizi tahmin edebiliriz. Çok kolay yapılmasına rağmen mükemmel bir tada sahip olan ayva reçeli tarifi oldukça basit elde edilen malzemelerle birlikte yapılıyor. Ayva reçeli yapmak için gerekli olan malzemelerimiz arasında iki kilogram ayva, iki kilogram toz şeker, bir buçuk litre su, on tane karanfil ve son olarak da bir tane limon suyu yer almakta. Şimdi gelelim ayva reçeli nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabını vermeye.

Ayvaların kabuklarını güzelce soyduktan sonra hepsini çok rendeleyin. Elimizde bulundurduğumuz bir buçuk litrelik suyu tencerenin içine boşaltın ve ardından rendelediğimiz ayvaları tencere içine bırakın; ayvanın çekirdeklerini de reçel içine koymanız farklı ve güzel bir tadı ortaya çıkaracaktır. Su içinde olan ayvaları güzelce haşlayın ve ardından kaynamaya bırakın. Ayvaların piştiğinin farkına vardığınızda üzerine şekeri ve karanfilleri ekleyip kaynamasına devam ettirebilirsiniz. Son olarak reçelin altını kapatmadan yaklaşık on dakika önce reçelin içine limon suyunu dökebilirsiniz. Sıcak bir şekilde aldığınız reçeli kavanozlara boşaltın ve soğutmaya bırakın, ayva reçeli servise hazır hale gelmiştir.

Etiketler:


adx


Sponsor Reklamlar
Ayva reçeli tarifi Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. gülşah dedi ki:

  bu foto sizin yaptığınız reçelin fotosumu

  1. Juliette dedi ki:

   Buradaki görselde küp doğranmış.
   bu tarifin ölçüsü yok mu?

   1. raci dedi ki:

    sanırım küp dogranmıs ayvanın da tarıfı aynıdır bence aynısını uygularsanız sonuca varırsınız benımde dıkkatımı cektı aynı dusuncedeyız.ıyı gunler

 2. tuncay dedi ki:

  sl.resimde küpler halinde dogranmi$ siz ise rendeleyin diyorsunuz..OLMADI COK KIZDIM.yazcakalrim bu kadraar..

 3. esra dedi ki:

  Ben kup kup dogruyorum daha güzel oluyor…

Sayfa başına git