Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

12 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.666 kez okundu.

Botulinum toksinini içeren serumun faza sallanması ve uygulama sırasında hedef olan alana hızlı verilmesi toksinin Ph dengesinde değişimler meydana getirebilmektedir. Botoks etki etmedi sorununun bu gibi hatalar sebebi ile ortaya çıkabildiği bilinmektedir. Tam da bu nedenle uzmanlar serumun asla çalkalanmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır. Bu noktanın haricinde dikkate alınması gereken temel esaslar;

  • Botoks uygulamasının etkisi kalıcı değildir. Fakat aynı bölgeye birkaç defa uygulandığı zaman etkinin daha uzun süre boyunca kalıcı olduğu da bilinmelidir. Normal koşullarda en fazla 6 ay kadar süren bu botoks etkisinin aynı bölgeye zaman içerisinde tekrar uygulanması durumunda kalıcılık süresinin 1 seneye kadar çıkabildiği bilinmektedir.
  • Botoks işlemi çizgili kaslar üzerinde etkilidir. Bu paralizin dönemsel olması botoksun uygulanma miktarı ve sıklığı konusunda daha risksiz bir şekilde karar verilmesini sağlamaktadır.
  • Botoks işleminin uygulanmasının üzerinden 24-72 saat geçmesinin akabinde etki ortaya çıkacaktır.

Botoks öncesi ve sonrası görüntüler incelendiği zaman kaslar üzerinde uygulanan bu paraliz işleminin ne denli net bir gençleşme sağladığı da fark edilmektedir.

Uygulama Yaptıran Kişiler Nelere Dikkat Çekiyor?

Botoks yaptıranların yorumları incelendiği zaman bu işlemin acı veren bir yapıda olmadığı fark edilmektedir. Küçük iğneler ile uygulanan bu yöntemde herhangi bir acı duymanız ya da bu acının azaltılması için ek bir tedavi almanız gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Uygulama konusunda beklentisi yüksek olan kişilerin ilk olarak yüksek doz ile sürece başlamaları istenmeyen bazı sonuçların meydana gelmesine de sebep olabilmektedir. Bu nedenle hem kişisel isteklerin ön planda tutulduğu hem de uzman görüşlerinin odak noktasına koyulması ile bir tedavi planı uygulanmalıdır. Genel olarak uzmanlar düşük dozlar ile başlayarak gerekli görülürse miktarın artırılmasını doğru bulmaktadır. Bu şekilde uygulama kaynaklı bir pişmanlığın ya da tıbbi sorunun meydana gelmesi de engellenmektedir.

Alın botoksu fiyatları da yorumlar arasında en çok tartışıla noktalardan biridir. Fiyatların düşük olmasından ziyada uygulamayı yapacak olan kişinin konusunun ehli olması ve kurumun da bu işlem için uygun ortamı hazırlamış olmasına dikkat edilmelidir. Kaslar üzerinde yapılan bir işlem olduğu için herhangi bir hasarın ya da defektin meydana gelmemesi için her iki hususta da hassas seçim yapılmalıdır.

Etiketler:


dfp


adx


Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git