Ağız Kokusuna Öneriler

22 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 5.319 kez okundu.

Günümüz içerisinde birçok zaman toplum ile iç içe zaman geçirebiliyoruz. Bu zamanlarımız da en çok dikkat edilen faktörlerden biri de toplum içerisinde üzerimiz de bulunan kokudur. Kokumuza dikkat edilmesinin nedeni ise temizliği temsil etmesi olabiliyor. Eğer güzel kokarsanız temizsinizdir ya da kötü kokarsanız pis birisinizdir gibi ön yargılara düşülebiliyor. Bu yüzden ağız kokusu, ter kokusu, saç kokusu gibi etkenler de toplu alanlar da önemli olabiliyor. Ağız kokusu ise nefes alış verişiniz ile ortaya çıkıyor olup dişlerinizi fırçalamadığınız ya da ağzınızı temizlemediğiniz takdir de bu koku kötü olabilir. Ağız temizliğinde nelere dikkat edilmeli ya da ağız kokusu nasıl önlenir?gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Ağız Kokusunu Ne Önler?

  • Ağız kokusunu önlemek için ilk olarak günlük ağız bakımınızı eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra diş macununuzu dişinize göre ve doğal olacak şekilde seçmeniz oldukça önemlidir.
  • Ağız kokusunun önemli sorunlarından biri de diş aralarında kalan kalıntılardır. Bu kalıntıları diş ipi ile temizlemeniz ağız kokusu için önemlidir.
  • Gece yatmadan önce ve sabah kalktığınız da mutlaka dişlerinizi fırçalayınız. Ağız kokusu nasıl giderilir? Sorusuna cevaplardan biri de bu kokunu neden dolayı olduğunu bulmaktır.
  • Bunun yanı sıra eğer ağzınız da oluşan koku doğal yöntemler ya da ağız bakımı ile gitmiyor ise bir diş doktoruna danışmanız daha iyi olacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git